Logo DEKRA Certification

Jesteś tutaj : Powitanie » Aktualności

Aktualności DEKRA Certification


Pierwszy w Polsce szpital z certyfikatem ISO 50001!

03/11/2014 - Pierwszy w Polsce szpital z certyfikatem ISO 50001!


 

Szpital im. Biegańskiego w Łodzi jako pierwszy w Polsce potwierdził skuteczne stosowanie systemu zarządzania energią wg ISO 50001 i otrzymał certyfikat DEKRA Certification.

 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi jako pierwszy w Polsce uzyskał certyfikat ISO 50001. Pozytywna decyzja zespołu auditowego DEKRA Certification potwierdziła, iż wprowadzony w szpitalu system zarządzania energią spełnia opisane w międzynarodowej normie ISO wymagania w zakresie wydajności energetycznej, zużycia i konsumpcji energii.

System ISO 50001 może być wdrożony i certyfikowany oddzielnie, bądź w połączeniu z innymi systemami. Zarząd szpitala im. Biegańskiego wykorzystuje korzyści, wynikające ze współdziałania różnych systemów zarządzania. W jednostce funkcjonuje także system zarządzania jakością (ISO 9001), środowiskiem (ISO 14001) oraz bezpieczeństwem i higieną pracy (PN-N-18001). Wszystkie systemy certyfikuje DEKRA Certification Sp. z o.o.

Certyfikaty wręczono podczas uroczystości otwarcia w szpitalu nowoczesnego oddziału kardiochirurgicznego, który uzupełni ofertę medyczną jednostki w obszarze kardiologii. Przyjęcie pierwszych pacjentów planowane jest już na grudzień br.

 

 
 


Zobacz więcej newsów...

contact
Newsletter
aktualności
pliki do pobrania