Audyt poprawności kalkulacji śladu węglowego wykonanej przez inną jednostkę

Audyt poprawności kalkulacji śladu węglowego wykonanej przez inną jednostkę

 

Chcesz wiedzieć, czy kalkulacja śladu węglowego Twojej firmy, zlecona przez Ciebie inne jednostce, została wykonana poprawnie?

 

Coraz więcej mówi się o śladzie węglowym. Ale co kryje się za tym określeniem?

 

Poprzez „ślad węglowy” (ang. carbon footprint) należy rozumieć całkowitą ilość dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych, która emitowana jest do atmosfery w trakcie całego cyklu życia procesów i produktów.

 

Co lub kto pozostawia po sobie ślad węglowy? Odpowiedź jest prosta: wszystko i każdy: osoby prywatne (np. podróżując samochodem czy samolotem), wydarzenia publiczne (np. duże imprezy w plenerze), wreszcie przedsiębiorstwa poprzez całą swoją codzienną działalność i wytwarzane przez nie produkty (bo przy ich produkcji są uwalniane gazy cieplarniane lub wykorzystują komponenty, które nie są neutralne pod kątem emisji dwutlenku węgla).

 

Określanie śladu węglowego jest sformalizowane, ze względu na konieczność zapewnienia porównywalności. Opiera się na wielu międzynarodowych lub krajowych standardach i wytycznych.

 

Jeśli Twoja firma zleciła innej jednostce wykonanie kalkulacji śladu węglowego przedsiębiorstwa, ale chcesz potwierdzenia jej poprawności przez niezależnych ekspertów, skorzystaj z audytu, który przeprowadzą doświadczeni specjaliści DEKRA.

 

Jeśli jesteś zainteresowany usługą audytu poprawności kalkulacji śladu węglowego dla Twojej organizacji – zapraszamy do kontaktu!

 

 

Audyt poprawności kalkulacji śladu węglowego wykonanej przez inną jednostkę

Tel. +48.71.791-91-99
Tel. kom. +48.512.952-698

 

KONTAKT TELEFONICZNY:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dowiedz się więcej o interesujących Cię usługach lub poproś o ofertę...

 

ZAPYTAJ O OFERTĘ:

Zapraszamy do kontaktu z Menedżerem Regionalnym DEKRA, który odpowie na nurtujące Cię pytania...

 

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...