Audyt środowiskowych wymagań prawnych

Audyt środowiskowych wymagań prawnych

 

Audyt środowiskowych wymagań prawnych

 

Chcesz mieć pewność, że Twoja firma spełnia nowe, zaostrzone wymagania określone w ustawie o Inspekcji Ochrony Środowiska (IOŚ)?

Potrzebujesz wsparcia w zakresie wdrożenia nowych regulacji prawnych?

Chcesz uniknąć wysokich kar za nieprzestrzeganie przepisów środowiskowych?

 

 

Audyt środowiskowych wymagań prawnych w DEKRA

 

1 stycznia 2019 r. weszły w życie nowelizacje ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska (Dz.U. 1991 Nr 77 poz. 335) oraz ustawy o odpadach (Dz. U. z 2018 r. poz. 992, 1000 i 1479). Zmiany obejmują m.in. rozszerzenie uprawnień służb IOŚ w zakresie kontroli podmiotów korzystających ze środowiska (np. możliwość zatrzymania pojazdu przewożącego odpady w przypadku naruszeń przepisów).

Dla wielu firm i instytucji oznacza to m.in.:

  • bardziej szczegółowe kontrole przedsiębiorstw przez przeszkolonych inspektorów IOŚ,
  • bardziej rygorystyczne interpretacje przepisów,
  • bardziej dotkliwe kary finansowe za nieprzestrzeganie przepisów środowiskowych.

 

Reforma ma na celu zwiększenie skuteczności egzekwowania przepisów, a tym samym lepszą ochronę środowiska naturalnego.

Eksperci środowiskowi DEKRA pomogą Ci prześledzić obowiązki wynikające z często zmieniających się przepisów prawa oraz zidentyfikować ewentualne niezgodności, które mogłyby narazić organizację na negatywne wyniki kontroli GIOŚ.

 

Co to jest audyt środowiskowych wymagań prawnych?

 

Audyt środowiskowych wymagań prawnych to przegląd prowadzonej działalności pod kątem zgodności z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa środowiskowego (t.j. Prawo ochrony środowiska, ustawa o odpadach, ustawa o substancjach chemicznych i ich mieszaninach, ustawa o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji, prawo wodne, i inne). Obejmuje analizę dokumentów oraz inspekcję w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej .

 

Na życzenie klienta DEKRA pomaga również w identyfikacji wymagań prawnych, którym podlega badana organizacja (w tym w obszarze decyzji środowiskowych), biorąc pod uwagę zakres jej działalności oraz stosowane procesy technologiczne.

 

Wynikiem audytu jest RAPORT, który zawiera informacje na temat spełnienia przez firmę wymagań prawnych oraz rekomendacje DEKRA w obszarze zidentyfikowanych przez audytora niezgodności.

 

 

Dla kogo jest audyt środowiskowych wymagań prawnych?

 

Audyt kierowany jest do każdej organizacji, która:

  • ma realny wpływ na środowisko naturalne,
  • chce mieć pewność, że spełnia wszystkie aktualne wymagania środowiskowe, do których zobowiązują ją różne przepisy prawne,
  • poszukuje rzetelnej informacji w zakresie identyfikacji ryzyk środowiskowych.

 

 

Dlaczego DEKRA?

 

Eksperci DEKRA posiadają szeroką, aktualną wiedzę i wieloletnie doświadczenie w zakresie oceny zgodności z regulacjami dotyczącymi środowiska.

DEKRA w Polsce realizuje setki audytów systemu zarządzania środowiskiem wg międzynarodowej normy ISO 14001, prawnych i organizacyjnych wymagań środowiskowych (Due Diligence środowiskowy), audytów energetycznych, CSR i innych.

 

W czym jeszcze DEKRA może Ci pomóc?

 

 

 

Kontakt

T. +48.502-765-112
T. +48.71.793-75-66
@ assessment.pl@dekra.com

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dowiedz się więcej o interesujących Cię usługach lub poproś o ofertę...

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...