Certyfikacja EN 15224

Certyfikacja EN 15224

 

Standard EN 15224 „Usługi Ochrony Zdrowia – System Zarządzania Jakością”

 

Chcesz uzupełnić system zarządzania jakością ISO 9001 o rozwiązania dedykowane dla branży medycznej?
Poszukujesz sposobu na usprawnienie procesów i uporządkowanie wewnętrznych procedur w Twojej placówce ochrony zdrowia?
Zależy Ci na wyróżnieniu się na rynku dzięki certyfikatowi cenionej i rzetelnej jednostki o międzynarodowej renomie?

 

Certyfikacja EN 15224 w DEKRA

 

Certyfikacja EN 15224 „Usługi Ochrony Zdrowia – System Zarządzania Jakością” w DEKRA pozwala organizacjom aktywnym w branży ochrony zdrowia na wdrożenie jeszcze efektywniejszego systemu zarządzania jakością. Dzięki uporządkowaniu wewnętrznych procesów oraz procedur ograniczone zostają błędy, a koszty funkcjonowania placówki spadają.

 

Przegląd warunków zarządzania ryzykiem klinicznym przez ekspertów DEKRA oznacza też mniejsze ryzyko zakażeń i powikłań w placówce medycznej. Certyfikat DEKRA, obiektywny dowód na wdrożenie standardu EN 15224, jest również sposobem na wyróżnienie organizacji na tle konkurencji – wskazuje, że placówka medyczna działa efektywnie i w sposób bezpieczny dla pacjentów.

 

Co to jest EN 15224?

 

Norma EN 15224 „Usługi Ochrony Zdrowia – System Zarządzania Jakością” dopasowuje ogólne wymagania jakościowe (ISO 9001) do warunków panujących w placówkach ochrony zdrowia. To europejski standard, stanowiący połączenie aspektów zarządzania ryzykiem klinicznym i spełniania wymagań pacjentów. W szczególności bierze pod uwagę: procesy usług medycznych, procesy kliniczne oraz zarządzanie ryzykiem tych procesów.

 

 

EN 15224 stawia wymagania w zakresie dostępności, terminowości, ciągłości opieki, bezpieczeństwa oraz poszanowania wartości i preferencji pacjenta.

 

Standard EN 15224 rozszerza wymagania ISO 9001 w obszarach: wymagań dla dokumentacji, planowania, odpowiedzialności, uprawnień i komunikacji, przeglądu zarządzania procesów związanych z pacjentem oraz doskonalenia.

 

Dla kogo jest EN 15224?

 

Certyfikacja wg normy EN 15224 została opracowana z myślą o publicznych i prywatnych placówkach ochrony zdrowia, prowadzących działalność leczniczą w formie stacjonarnej i całodobowej oraz ambulatoryjnej:

  • praktykach zawodowych lekarza
  • praktykach zawodowych lekarza dentysty
  • przedsiębiorstwach podmiotów leczniczych (dawne NZOZ-y: szpitale, kliniki, praktyki lekarzy rodzinnych i inne)
  • Samodzielnych Publicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej: szpitale, przychodnie lekarskie, ambulatoria, Szpitalne Oddziały Ratunkowe i inne
  • innych (np. fundacje i stowarzyszenia, instytucje badawcze)

 

Dlaczego DEKRA?

 

DEKRA to jeden z globalnych liderów wśród niezależnych jednostek certyfikujących. Certyfikat sygnowany znakiem DEKRA jest rozpoznawalny na całym świecie i respektowany na całym świecie.

 

W 2016 roku wartość marki DEKRA wzrosła o 45%, a kluczową wartością brandu w oczach klientów była wiarygodność [Badania The Brand Ticker i Spirit for Brands dla Horizon].

  

Auditorzy DEKRA to eksperci z wieloletnim doświadczeniem w branży medycznej, mogący pochwalić się doskonałą znajomością normy EN 15224 oraz najnowszą wiedzą przedmiotową.

 

W ramach certyfikacji normy EN 15224, DEKRA oferuje przegląd warunków oraz procedur, co gwarantuje zminimalizowanie ryzyka zakażeń i powikłań wynikających z braku zachowania standardów sanitarnych w placówkach medycznych. Elementy te należą obecnie do podstawowych kryteriów jakościowych w ocenie ofert świadczeniodawców przez NFZ.

 

W czym jeszcze DEKRA może Ci pomóc?

 

 

 

KONTAKT TELEFONICZNY:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dowiedz się więcej o interesujących Cię usługach lub poproś o ofertę...

 

ZAPYTAJ O OFERTĘ:

Zapraszamy do kontaktu z Menedżerem Regionalnym DEKRA, który odpowie na nurtujące Cię pytania...

 

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...