Certyfikacja ISCC PLUS

Certyfikacja ISCC PLUS

 

ISCC PLUS - certyfikacja zrównoważonego rozwoju dla żywności, pasz lub produktów opartych na biomasie

 

Zależy Ci na potwierdzeniu, że Twoje produkty spełniają międzynarodowe kryteria dotyczące zrównoważonego rozwoju?
Chcesz się wyróżnić na rynku dzięki certyfikatowi cenionej i rzetelnej jednostki?
Chcesz zwiększyć wiarygodność Twojego przedsiębiorstwa na rynku?

 

Certyfikacja ISCC PLUS w DEKRA

 

Dzięki certyfikatowi ISCC PLUS producenci żywności, pasz i bioproduktów uzyskują obiektywny dowód na to, że wytwarzane przez nich produkty spełniają międzynarodowe kryteria dotyczące zrównoważonego rozwoju.

 

W ten sposób firmy w całym łańcuchu wytwórczym mogą wykazać swoje zaangażowanie w odpowiedzialną środowiskowo i społecznie produkcję oraz stosowanie surowców pozyskiwanych w sposób zrównoważony, z wykluczeniem wylesiania.

Podmioty chcące uzyskać certyfikat ISCC PLUS muszą spełniać podstawowe wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju w produkcji biomasy, pokrywające się z wymogami certyfikacji ISCC EU.

 

Co to jest ISCC?

 

ISCC (International Sustainability & Carbon Certification) rozszerzył zakres certyfikacji w obszarze zrównoważonego rozwoju o produkty przeznaczone dla sektora żywności, pasz i chemicznego/technicznego oraz o branżę bioenergetyczną.

 

System certyfikacji ISCC PLUS ma charakter dobrowolny i nie jest objęty regulacjami. Elastyczny charakter systemu pozwala na certyfikację z uwzględnieniem wymagań szczegółowych, takich jak:  

 

  • 202-01  Environmental management and biodiversity (Zarządzanie środowiskowe i bioróżnorodność) - Wsparcie rolników w utrzymaniu i poprawie warunków żyzności gleby, wody i różnorodności biologicznej oraz w zmniejszeniu zużycia energii
  • 202-02 - Classified chemicals (Zabronione substancje chemiczne) - Ustanawia zakaz stosowania wyjątkowo niebezpiecznych chemikaliów i zapewnia wymogi dotyczące stopniowego wycofywania średnio niebezpiecznych substancji chemicznych
  • 202-03 - SAI Gold - ISCC Plus uznany jest za równoważny poziomowi FSA Silver Initiative (SAI). W celu spełnienia wymagań poziomu SAI FSA Gold, musi zostać spełniony określony zestaw dodatkowych kryteriów ISCC.
  • 205-01 - GHG Emission Requirements (Wymagania dotyczące emisji gazów cieplarnianych) - Metodyka obliczeń i weryfikacja emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu dostaw, w tym produkcja biomasy, konwersja, a także transport i dystrybucja.
  • 205-02- Consumables - Metodyka obliczania ilości wszystkich istotnych materiałów zużywalnych (np. wody, paliw, energii elektrycznej) w łańcuchu dostaw, w tym: produkcja biomasy, konwersja, a także transport i dystrybucja.
  • 205-03 - Non-GMO food/feed (żywność i pasza niemodyfikowana genetycznie) - Wymagania dotyczące certyfikacji upraw lub surowców niemodyfikowanych genetycznie na potrzeby rynków żywności i pasz.
  • 205-04 - Non-GMO technical markets  - Wymagania dotyczące certyfikacji upraw bez GMO na potrzeby rynków technicznych.

 

Certyfikacja ISCC PLUS uznawana jest przez m.in.: SAI (Sustainable Agriculture Initiative), Fefac (European Feed Manufacturers' Federation), Unilever i Coca-Cola.

 

Dla kogo jest ISCC PLUS?

 

Certyfikacja wg normy ISCC PLUS skierowana jest do:

  • wszystkich firm w łańcuchu produkcji żywności
  • wszystkich firm w łańcuchu produkcji pasz
  • producentów produktów pochodzenia bio (np. bioplastiki, biochemikalia)

 

Dlaczego DEKRA?

 

DEKRA jest jedną z wiodących, niezależnych jednostek certyfikacyjnych na świecie. Certyfikaty sygnowane logo DEKRA są rozpoznawane i uznawane przez organizacje i instytucje działające na całym globie.

 

W przypadku systemu ISCC PLUS DEKRA oferuje również certyfikację łączną ISCC EU i ISCC PLUS, co pozwala podmiotom zaoszczędzić zarówno czas, jak i środki finansowe. 

 

 

DEKRA jest krajowym liderem certyfikacji zrównoważonego rozwoju (najwięcej wydanych certyfikatów tego typu na polskim rynku).

 

DEKRA certyfikuje systemy wg ISCC PLUS w oparciu o umowę z ISCC.

 

W czym jeszcze DEKRA może Ci pomóc?

 

 

 

 

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dowiedz się więcej o interesujących Cię usługach lub poproś o ofertę...

ZAPYTAJ O OFERTĘ:

Zapraszamy do kontaktu z Menedżerem Regionalnym DEKRA, który odpowie na nurtujące Cię pytania...

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...