Logo DEKRA Certification

Certyfikacja KZR INiG

 

KZR INiG
System Certyfikacji Zrównoważonej Produkcji Biopaliw i Biopłynów

 
 
KZR INiG to polski system certyfikacji biomasy, spełniający wymagania dyrektywy 2009/28/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych (...). Certyfikacja systemu KZR INiG potwierdza zgodność z kryteriami zrównoważonego rozwoju wg dyrektyw UE nr 98/70/WE i 2009/28/WE.

System Certyfikacji Zrównoważonej Produkcji Biopaliw i Biopłynów KZR INiG został uznany przez Komisję Europejską. Oznacza to, że certyfikaty KZR INiG są akceptowane na terenie całej Unii Europejskiej, także w ramach innych systemów certyfikacji.

Certyfikacja KZR INiG realizuje także wytyczne znowelizowanej Ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, która zobowiązuje producentów surowców rolniczych przeznaczonych do wytwarzania biokomponentów do poddania się kontroli przewidzianej przez uznany system certyfikacji oraz do przedstawienia certyfikatu potwierdzającego, że surowce rolnicze spełniają kryteria zrównoważonego rozwoju.
DEKRA - Certyfikacja KZR INiG - Biomasa
 
 

 

Przedsiębiorcy posiadający certyfikat KZR INiG mogą bez obaw nabywać surowce z certyfikatami innych systemów, uznanych przez Komisję Europejską w ramach dyrektywy 2009/28/WE, np. ISCC lub REDcert.


Posiadacze certyfikatu ISCC, REDcert itp. również mogą kupować surowce od dostawców certyfikowanych w ramach KZR INiG.

 

 
 

Korzyści dla Twojej organizacji:

 
  • Certyfikacja produkcji biomasy według systemu KZR INiG potwierdza zgodność z wymogami polskich i unijnych przepisów prawnych.

 

  • Audity KZR INiG przeprowadzane są przez polskich ekspertów DEKRA.

 

  • DEKRA oraz Instytut Nafty i Gazu posiadają wieloletnie doświadczenie w analizie i ocenie biopaliw pod kątem spełnienia kryteriów zrównoważonego rozwoju.

 

  • Dzięki rozpoznawalnemu na całym świecie certyfikatowi DEKRA, wzrasta wartość rynkowa przedsiębiorstwa.
   

Dla kogo?

 
System certyfikacji KZR INiG stworzono z myślą o:
  • producentach rolnych,
  • przetwórcach biomasy,
  • dostawcach paliw silnikowych na rynek
  • oraz wszystkich innych podmiotach, występujących w łańcuchu dostaw biopaliw i biopłynów.

Certyfikacja KZR INiG obejmuje biomasę uprawianą i zbieraną na terenie Unii Europejskiej, surowce, odpady i pozostałości, biopaliwa oraz biopłyny wytwarzane na terytorium UE.
 
   

Nasze akredytacje i doświadczenie:

 
Właścicielem systemu KZR INiG jest Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy. DEKRA Certification uzyskała od Instytutu uprawnienia do certyfikacji systemu jako pierwsza jednostka certyfikacyjna w Polsce.

Auditorzy DEKRA posiadają wiedzę ekspercką oraz bogate doświadczenie w certyfikacji zrównoważonej produkcji biomasy i biopaliw wg europejskich i niemieckich standardów REDcert / ISCC.

 

DEKRA Certification przeprowadziła w Polsce już ponad 2000 auditów w branży biomasy i biopaliw.

DEKRA - Certyfikacja Biomasy
   

Kontakt

   
brs.pl@dekra.com

Tel. +48.22.654-43-10 do 11
Tel. kom. +48.502.251-430
 

Tel. +48.71.783-32-63
Tel. kom. +48.664.456-448
 
 

Kontakt handlowy:

 
Kontakt handlowy - DEKRA
 

Dodatkowe informacje:

 
 

                       
 
contact
Newsletter
aktualności
pliki do pobrania