Logo DEKRA Certification

Certyfikacja REDcert2

 

 

 System certyfikacji produkcji żywności według kryteriów zrównoważonego rozwoju - REDcert˛ 

 
 

Poprzez uzyskanie certyfikatu REDcert˛ firma zajmująca się produkcją lub przetwórstwem żywności potwierdza, że spełnia wymagania zrównoważonego rozwoju opracowane przez międzynarodową Inicjatywę na Rzecz Zrównoważonego Rolnictwa (SAI).

Gospodarstwa rolne, zakłady produkcyjne i handlowe spełniają kryteria zrównoważonego rozwoju w produkcji rolnej, jeśli przestrzegają opisanych w wytycznych systemu REDcert˛ kryteriów środowiskowych, ekonomicznych i społecznych. Produkcja rolna w tych przedsiębiorstwach – jako filar zrównoważności –  odbywa się z poszanowaniem ochrony środowiska naturalnego, jak też praw pracowniczych i praw społeczności lokalnych.

 

System REDcert˛ uzyskał pozytywną ocenę SAI i uznany jest za równoważny wobec FSA – oceny zrównoważonej produkcji w gospodarstwach rolnych.

   

Korzyści dla Twojej organizacji:

  • Certyfikat REDcert˛ stanowi potwierdzenie, że produkcja, przetwórstwo lub dystrybucja żywności prowadzone są w sposób spełniający kryteria zrównoważonego rozwoju.

 

  • Obiektywny dowód, że firma w swej działalności zapewnia ochronę środowiska naturalnego, poszanowanie praw pracowniczych i praw społeczności lokalnych, których mogą wymagać od swoich dostawców największe koncerny spożywcze (np. Cargill, Coca-Cola, Unilever).

 

  • Możliwość uzyskania dwóch certyfikatów REDcert (REDcert-EU i REDcert˛) w ramach łączonej procedury certyfikacyjnej.

  • Wzrost wartości rynkowej przedsiębiorstwa dzięki rozpoznawalnemu na całym świecie certyfikatowi DEKRA.
   

Dla kogo?

Zakres certyfikacji REDcert˛ obejmuje:
  • przedsiębiorstwa zajmujące się uprawą i skupem surowców rolnych (pierwszy punkt skupu FGP, producenci rolni w ramach FGP), 
  • zakłady przetwórcze (cukrownie, olejarnie, młyny, browary i słodownie itp.),
  • firmy handlowe, specjalizujące się w obrocie surowcami, półproduktami i żywnością.
 
   

Nasze akredytacje i doświadczenie:

  • DEKRA Certification prowadzi certyfikację produkcji żywności według standardów zrównoważonego rozwoju REDcert˛ w oparciu o umowę z REDcert. Dotychczas przeprowadziliśmy ponad 2000 auditów w branży rolno-spożywczej.
   

Kontakt

   
E-mail: brs.pl@dekra.com
Tel. +48.22.654-43-10 do 11, + 48.71.783-32-63
Tel. kom. +48.502.251-430, +48.664.456-448

 

Kontakt handlowy:

 
Kontakt handlowy - DEKRA
 

Dodatkowe informacje:

 
   
   

                       
 
contact
Newsletter
aktualności
pliki do pobrania