Logo DEKRA Certification

Branża Drzewno-Papiernicza

 

Twoja branża:

Lasy zajmują obecnie ok. 30% łącznej powierzchni lądowej Ziemi przynosząc wiele korzyści ludziom i środowisku: Chronią przed nadmiarem pyłów i erozją gleb, dostarczają grzyby i owoce runa oraz drewno i inne materiały, wykorzystywane m.in. do produkcji mebli, zabawek, opakowań, przyborów papierniczych oraz budowy i ogrzewania domów.


O utrzymanie lasów w dobrej kondycji dbają międzynarodowe organizacje ekologiczne, polityczno-gospodarcze (np. Unia Europejska) oraz  certyfikacyjne i akredytacyjne – opracowujące specjalistyczne standardy dla przemysłu drzewno-papierniczego. Spełnienie ich wymogów, potwierdzone odpowiednim certyfikatem, stanowi dowód rzetelności i odpowiedzialności Twojego przedsiębiorstwa, otwierając Ci drogę do dynamicznego rozwoju.


Nasze usługi:

   

Kontakt:

 
 

    

Wprowadzenie na rynek i swobodny przepływ drewna oraz produktów drzewno-papierniczych jest coraz bardziej ograniczane w związku z nielegalną wycinką lasów i ich ochroną. Stąd też UE wymaga od producentów i dystrybutorów drewna wdrożenia systemu zasad obejmujących procedury i środki służące m. in. identyfikacji źródła pochodzenia drewna, oceny ryzyka itp.
contact
Newsletter
aktualności
pliki do pobrania