Audyt bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych według NFZ

Audyt bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych według NFZ

 

Eksperci DEKRA przeprowadzą audyt bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych wykorzystywanych do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej 

 

Chcesz uzyskać dofinansowanie na działania poprawiające cyberbezpieczeństwo w jednostce ochrony zdrowia zgodnie z rozporządzeniem prezesa NFZ z 20.05.2022?
Potrzebna Ci obiektywna ocena poziomu bezpieczeństwa informacji kluczowych dla świadczenia usług zdrowotnych?
Zależy Ci, aby niezależni eksperci potwierdzili poprawę poziomu bezpieczeństwa teleinformatycznego Twojej placówki medycznej?

 

Na czym polega audyt bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych wykorzystywanych do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej?

 

20 maja br. prezes Narodowego Funduszu Zdrowia wydał zarządzenie (zarządzenie nr 68/2022/BBICD), w myśl którego wybrane jednostki ochrony zdrowia mogą uzyskać dofinansowanie działań służących poprawie poziomu cyberbezpieczeństwa.

 

O dofinansowanie mogą starać się podmioty, które w latach 2021 i 2022 miały zawartą z NFZ umowę na świadczenia w rodzaju:

  • leczenia szpitalnego;
  • rehabilitacji leczniczej;
  • opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień;
  • lecznictwa uzdrowiskowego.

 

Aby uzyskać dofinansowanie konieczne jest przeprowadzenie obowiązkowego audytu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, który potwierdzi poprawę poziomu cyberbezpieczeństwa w jednostce ochrony zdrowia.

 

Doświadczeni eksperci DEKRA przeprowadzą taki audyt w Twojej placówce medycznej.

 

DEKRA Audyt bezpieczeństwa systemów informatycznych wg NFZ 

 

Jak uzyskać dofinansowanie?

 

Audyt bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych wykorzystywanych do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej dzieli się na dwa etapy:

  1. audyt wstępny - diagnoza poziomu bezpieczeństwa;
  2. audyt weryfikujący działania audytowanego podmiotu, aby określić ich wpływ na poziom bezpieczeństwa.

 

Aby uzyskać dofinansowanie, należy złożyć wniosek w NFZ . Wniosek musi zawierać pozytywny raport z audytu. Oznacza to, że audyt trzeba przeprowadzić i zakończyć jeszcze przed wystąpieniem o wsparcie.

 

Jeżeli raport poaudytowy nie potwierdzi, że prowadzone działania wpłynęły na poprawę poziomu cyberbezpieczeństwa w jednostce medycznej, wówczas nie będzie można starać się o wsparcie finansowe.

 

 

Termin składania wniosków (z wynikami audytu) mija już 16 grudnia br., dlatego nie zwlekaj i już dziś zacznij audyt cyberbezpieczeństwa z DEKRA!

 

Dlaczego DEKRA?

 

Eksperci DEKRA już od 20 lat przeprowadzają audyty w obszarze zarządzania bezpieczeństwem informacji i ochrony danych.

 

Nasi doświadczeni audytorzy spełniają wszystkie wymagoni formalane oraz mogą pochwalić się bogatym know-how, fachową wiedzą oraz stale podnoszonymi kwalifikacjami.

 

Kompetencje, jakość przeprowadzanych audytów oraz bezstronność personelu DEKRA potwierdza m.in. prestiżowa akredytacja Polskiego Centrum Akredytacji (PCA).

 

Dowiedz się więcej!

Wypelnij Formularz Kontaktowy Dekra

 

 

 

KONTAKT TELEFONICZNY:

 

ZAPYTAJ O OFERTĘ:

Zapraszamy do kontaktu z Menedżerem Regionalnym DEKRA, który odpowie na nurtujące Cię pytania...

 

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dowiedz się więcej o interesujących Cię usługach lub poproś o ofertę...

 

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...