Certyfikacja ISO 17100

Wykaż się profesjonalizmem we wszystkich językach - Certyfikacja dla tłumaczy

Zawsze potrzebne są wysokiej jakości i poprawne tłumaczenia umów, stron internetowych, książek, instrukcji obsługi i wielu innych rodzajów tekstów. Jednak na zagmatwanym rynku dostawców usług tłumaczeniowych nie jest łatwo wyraźnie odróżnić się od konkurencji.
Ponieważ każda firma ma swoje własne procedury, klientowi często brakuje wiarygodnej podstawy do porównań. Certyfikacja może tu stanowić ważną pomoc w podejmowaniu decyzji: Norma DIN EN ISO 17100 określa wymagania dotyczące profesjonalnych usług tłumaczeniowych.
W przypadku certyfikacji według ISO 17100 sprawdzamy i oceniamy między innymi jakość Państwa usług, proces tłumaczenia, kwalifikacje Państwa pracowników oraz obsługę procesów w Państwa firmie. Wymaga to wywiadów, testów i raportów.
Nasi eksperci mają wieloletnie doświadczenie i służą radą i wsparciem. Ponadto posiadamy liczne inne akredytacje, aby w razie potrzeby wspierać Państwa dalszymi usługami z jednego źródła.
Certyfikacja Państwa usług tłumaczeniowych zgodnie z normą ISO 17100
DIN EN ISO 17100 jest od maja 2015 r. obowiązującą na całym świecie normą dla dostawców usług tłumaczeniowych. Od tego dnia norma ta zastąpiła obowiązującą od 2006 roku normę europejską DIN EN 15038.
Norma ISO 17100 określa obecnie obowiązujące na całym świecie wymagania dotyczące wysokiej jakości usług tłumaczeniowych oraz wyznacza wysokie standardy w zakresie języka, stylu i spójności terminologii. Ponadto ustanawia jednolitą definicję podstawowych pojęć z zakresu zarządzania tłumaczeniami.
W przypadku tłumaczy freelancerów możliwa jest certyfikacja matrycowa (tzn. we współpracy z innymi). Norma ta nie może być jednak stosowana w przypadku tłumaczeń ustnych i maszynowych.
Twój sukces w certyfikacji ISO 17100

Zapewnienie zaufania dzięki certyfikatom dla tłumaczy

Nasz certyfikat ISO 17100 jest dowodem na profesjonalną i rzetelną jakość usług tłumaczeniowych. W ten sposób sygnalizują Państwo swoim klientom, że wszyscy pracownicy dzięki regularnym szkoleniom dokształcającym posiadają zawsze aktualne kwalifikacje oraz wysoki poziom kompetencji technicznych i zawodowych. Ponadto certyfikacja dokumentuje, że Państwa znormalizowane procesy spełniają wysokie wymagania normy ISO 17001. Zdefiniowanie podstawowych pojęć z zakresu zarządzania tłumaczeniami zapewnia również lepsze zrozumienie i porównywalność z ogólnie stosowanym słownictwem. W ten sposób zapewniasz sobie zaufanie klientów i zdobywasz cenną przewagę konkurencyjną. Jednocześnie optymalizacja procesów tłumaczeniowych zwiększa Państwa efektywność i zmniejsza ryzyko.

Wysoka jakość potwierdzona certyfikatem ISO 17100

  • Mamy wieloletnie doświadczenie i możemy optymalnie wspierać Państwa w certyfikacji usług tłumaczeniowych.
  • Z nami jako neutralnym i niezawodnym partnerem u boku, możesz pokazać swoim klientom, że ich teksty są u Ciebie w najlepszych rękach.
  • Uznawany na całym świecie znak DEKRA dokumentuje wysoką jakość Twoich tłumaczeń i zapewnia Ci wyraźne wyróżnienie na tle konkurencji.