Testy i certyfikacja w zakresie cyberbezpieczeństwa

Zapewnienie bezpieczeństwa ludziom podczas korzystania z technologii jest jednym z kluczowych wyzwań, teraz i w przyszłości. Nasi eksperci ds. cyberbezpieczeństwa zaprojektują dostosowany do Twoich konkretnych potrzeb i wyzwań pakiet cyberbezpieczeństwa, zoptymalizowany tak, aby zaoferować Ci najlepsze możliwe wsparcie. Wykonujemy indywidualne oceny bezpieczeństwa w oparciu o formalną ocenę bezpieczeństwa i testy penetracyjne, przeprowadzone przez nasz zespół specjalistów od cyberbezpieczeństwa typu white hat

Dodatkowo, certyfikacja strony trzeciej w odniesieniu do standardów bezpieczeństwa zapewnia niezależny dowód, że produkty i procesy klienta są zgodne z surowymi wymogami lub normami bezpieczeństwa. Opracowujemy plany oceny bezpieczeństwa funkcjonalnego obejmujące cały cykl życia produktu. Dotyczy to przeglądów zarządzania, wymagań związanych ze sprzętem i oprogramowaniem, procesów projektowania, testów weryfikacyjnych, dokumentacji i kompletnej dokumentacji konstrukcji technicznej.

Ocena i certyfikacja cyberbezpieczeństwa dla bezpiecznej, pewnej i niezawodnej przyszłości

Zapewnienie ludziom bezpieczeństwa podczas korzystania z technologii jest jednym z kluczowych wyzwań, zarówno obecnie, jak i w przyszłości. W dzisiejszej gospodarce prawie wszystko jest podłączone do Internetu lub sieci lokalnych. Zabezpieczenie urządzeń, sprzętu, pojazdów, maszyn i instalacji ma kluczowe znaczenie dla ochrony zarówno konsumentów, jak i infrastruktury krytycznej. Z tego powodu cyberbezpieczeństwo stało się istotną częścią zarówno testów bezpieczeństwa, jak i testów łączności.

Dział Cyberbezpieczeństwa DEKRA oferuje klientom dokładne oceny cyberbezpieczeństwa i certyfikację produktów, procesów i systemów dla wielu różnych rynków, w tym konsumenckiego IoT, ICT i motoryzacyjnego. Nasze usługi obejmują cały cykl życia produktu, od projektu do utrzymania i wdrożenia:
  • Analiza ryzyka, definiowanie wymagań bezpieczeństwa, testy funkcjonalne i modelowanie zagrożeń.
  • Ocena podatności i testy penetracyjne przed i po wprowadzeniu produktu na rynek
  • Certyfikacja na podstawie powszechnie przyjętych standardów cyberbezpieczeństwa oraz prywatnych programów
  • Nadzór i utrzymanie cyberbezpieczeństwa podczas całego cyklu życia produktu
Pakiet bezpieczeństwa cybernetycznego
Pakiet bezpieczeństwa cybernetycznego DEKRA pomaga naszym klientom w rozwiązywaniu szerokiego zakresu specyficznych problemów i wyzwań związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym.
Oferujemy klientom rozwiązania umożliwiające testowanie, ocenę i certyfikację urządzeń pod kątem powszechnie uznanych standardów, takich jak Common Criteria (ISO 15408), FIPS 140-2 (ISO 19790), regulacja eIDAS, LINCE, GSMA - NESAS 3GPP, a także tradycyjne usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa, takie jak ocena podatności i testy penetracyjne przeprowadzane przez wykwalifikowanych inżynierów.
Dodatkowo DEKRA uzyskała akredytacje dla prywatnych systemów certyfikacji, takich jak między innymi CTIA, Amazon AVS, GSMA czy ioXt alliance.
Ponadto nasi eksperci już teraz oferują oceny według nadchodzących standardów, takich jak ETSI EN 303 645, który będzie kluczowy w ramach ustawy o cyberbezpieczeństwie dla konsumenckich urządzeń IoT na terenie Unii Europejskiej oraz dodatkowych krajów, które będą do niego przystępować (Singapur, Australia).