Certyfikacja IATF 16949

Certyfikacja IATF 16949 dla lepszych możliwości rynkowych na całym świecie

Poszczególne firmy muszą spełniać wymagania jakościowe odnoszące się do ich usług i produktów dostarczanych w ramach międzynarodowych łańcuchów dostaw przemysłu motoryzacyjnego.

Znormalizowane wymagania jakościowe usprawniają normy regulacyjne i branżowe w celu wsparcia dostawców i eliminują potrzebę kosztownych, wielokrotnych certyfikacji.

O certyfikacji IATF 16949

Międzynarodowa organizacja International Automotive Task Force rozszerzyła dawny standard ISO ISO/TS 16949 do jednolitego standardu IATF 16949, aby pomóc dostawcom, którym coraz trudniej jest obsługiwać producentów oryginalnego sprzętu (OEM) i dostawców pierwszego szczebla w branży motoryzacyjnej. IATF 16949 obejmuje typowe, specyficzne dla klienta wymagania przemysłu motoryzacyjnego, takie jak identyfikowalność w celu wsparcia bieżących zmian w przepisach, części i procesy związane z bezpieczeństwem oraz procesy zarządzania gwarancją, w tym NTF (No Trouble Found).
Wystarczy kilka kroków, aby uzyskać certyfikat IATF 16949:
 1. Spotkanie informacyjne
  Wyjaśnienie otwartych pytań, wspólne ustalenie kolejnych kroków, omówienie projektu lub opcjonalny audyt wstępny.
 2. Sprawdzenie dokumentów i audyt na miejscu
  Analiza gotowości, opis Państwa systemu zarządzania, zdolności jakościowej wobec klientów, wdrożenie udokumentowanych działań w codziennej działalności.
 3. Raport z auditu z wynikami naszej oceny
  Zalecenia dotyczące możliwości optymalizacji i ewentualnej ponownej oceny w przypadku niezgodności.
 4. Certyfikat i znak DEKRA
  Wręczenie certyfikatu po pomyślnym zakończeniu audytu i wydanie znaku DEKRA.
 5. Audyt nadzorujący
  Coroczne monitorowanie w celu sprawdzenia utrzymania i dalszego rozwoju Państwa systemu zarządzania.

Skorzystaj z naszego doświadczenia

 • Nasi wykwalifikowani i doświadczeni audytorzy zarządzania jakością w przemyśle motoryzacyjnym mogą pomóc w optymalnym zintegrowaniu standardu branżowego z Państwa procesem certyfikacji w ramach audytu dodatkowego do ISO 9001.
 • Oferujemy usługi certyfikacyjne DEKRA dla innych obszarów i systemów, takich jak ISO 14001, ISO 45001 lub ISO TS 22163.
 • Świadczymy usługi dla ponad 40 standardów, a nasi przedstawiciele są dostępni w całej Polsce.