Testy zderzeniowe

Na czele testów zderzeniowych w branży motoryzacyjnej

DEKRA jest liderem w testowaniu pojazdów i bezpieczeństwa drogowego od ponad 90 lat, a od 1978 roku testujemy pojazdy w testach zderzeniowych. Zarówno w naszych laboratoriach jak i na drodze, nasi eksperci opracowują dokładną metodologię potrzebną do testowania produktów, w oparciu o dokładne specyfikacje klienta.

Nasze testy rozwojowe i porównawcze (w tym testy zderzeniowe) dla producentów i dostawców systemów obejmują kompleksowe badania i oceny bezpieczeństwa biernego wszystkich pojazdów silnikowych.

W naszych halach i na zewnątrz każdy pojazd i jego komponent poddawany jest testom zderzeniowym, spełniającym wszystkie obowiązujące normy i wytyczne. Nasi specjaliści od testów zderzeniowych z wieloletnim doświadczeniem przeprowadzają na zlecenie urzędów i producentów pojazdów zarówno testy rozwojowe, jak i homologacyjne.
Zapewniamy, że wszystkie pojazdy przechodzą kompleksowe i bardzo szczegółowe testy zderzeniowe, rejestrując proces zderzenia za pomocą szybkich kamer i analizując dane z dużej liczby czujników. W ten sposób można dokładnie i realistycznie określić zachowanie pojazdu podczas deformacji oraz jego bezpieczeństwo.
Wszystkie potencjalne luki bezpieczeństwa są wyraźnie widoczne w naszych szczegółowych testach zderzeniowych z szeroką gamą pojazdów, w tym samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i dwukołowych. Używając manekinów do testów zderzeń czołowych i bocznych, jesteśmy w stanie dokładnie zmierzyć potencjalny wpływ na pasażerów pojazdu. Zakres badań rozwojowych i porównawczych (w tym crash testów) prowadzonych przez DEKRA dla producentów i dostawców systemów obejmuje:
  • Standard Crash Tests - pojazdy homologowane w UE i w większości innych krajów świata muszą poddać się różnym scenariuszom zderzeniowym i spełnić określone kryteria bezpieczeństwa.
  • Testy zderzeniowe dla konsumentów - bezpieczeństwo i niezawodność pojazdów odgrywa ważną rolę przy podejmowaniu przez konsumentów decyzji o zakupie (Euro NCAP)
  • Crash Tests for Racing - analiza najnowszych wyzwań, w których ciało kierowcy jest narażone na duże obciążenia przy dużych prędkościach
  • Crash Tests for Accident Reconstruction - jak doszło do wypadku? Jakie dokładnie powstały uszkodzenia? Co było przyczyną wypadku? W DEKRA Crash Test Center nasi eksperci wyjaśniają dokładny przebieg wydarzeń związanych z wypadkiem.
  • Testy zderzeniowe sprzętu drogowego - na autostradach, drogach federalnych i w obszarach miejskich.
  • Testy zderzeniowe dla producentów pojazdów i dostawców systemów