Ocena TISAX®

Udowodnij swoje standardy bezpieczeństwa informacji dzięki ocenie TISAX®

TISAX® umożliwia wzajemne uznawanie audytów bezpieczeństwa informacji oraz zapewnia standaryzację i jakość w branży motoryzacyjnej.

Zapewniamy optymalne usługi w zakresie oceny TISAX®, która jest standaryzowana i stopniowana zgodnie z indywidualnymi wymaganiami trzech klas ochrony.
Utworzony na początku 2017 roku mechanizm testowania i wymiany TISAX® powstał w oparciu o katalog wymagań ISA (Information Security Assessment) Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA), w dużej mierze ustanowiony na podstawie międzynarodowej normy ISO/IEC 27001. Platforma zapewnia uczestnikom całego łańcucha wartości znormalizowaną ocenę ich statusu bezpieczeństwa informacji, która może być udostępniana partnerom działającym w całej branży motoryzacyjnej.
Stowarzyszenie ENX, jako operator programu TISAX®, określiło poziomy i zakres ocen. TISAX® rozróżnia trzy różne klasy ochrony i poziomy oceny, według których firma może być audytowana i które zależą od wymogów ochrony informacji.
  Standardowi dostawcy muszą jedynie wypełnić kwestionariusz ISA i opublikować tę samoocenę w TISAX.
  Po wstępnej rejestracji, firmy chcące dołączyć do platformy TISAX® zlecają dostawcy usług testowych, takiemu jak DEKRA, ocenę bezpieczeństwa informacji. Ocena rozpoczyna się od podstawowego testu na temat bezpieczeństwa informacji i oferuje dalsze opcjonalne moduły, takie jak ochrona prototypów, ochrona danych i połączenie z osobami trzecimi. W ten sposób eliminuje się specjalne wymagania w obszernych katalogach indywidualnych głównych producentów samochodów. Raport końcowy przedstawiający osiągniętą klasę ochrony może być następnie wygodnie udostępniony wybranym firmom, które proszą o potwierdzenie Twojego statusu TISAX®. Certyfikacja jest ważna przez okres trzech lat.

  Twój zaufany partner dla wszystkich Twoich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa informacji

  Nasi doświadczeni i niezależni eksperci zapewniają Państwu kompleksowe usługi oceny TISAX®. Z ponad 40 akredytacjami w naszym portfolio, nasze usługi mogą być dostosowane do Państwa potrzeb w celu uzyskania maksymalnych korzyści. Nasze audyty są uznawane przez międzynarodowych producentów, dostawców i usługodawców w całym globalnym łańcuchu wartości w branży motoryzacyjnej.

  Najczęściej zadawane pytania na temat TISAX®

  Jesteś zainteresowany przeprowadzeniem oceny TISAX® w swojej firmie, ale nadal masz pytania? W naszym FAQ podsumowaliśmy i odpowiedzieliśmy na najczęściej zadawane pytania.

  1. Jakie korzyści oferuje TISAX®?
  Uznana przez uczestników globalnego łańcucha dostaw branży motoryzacyjnej, Trusted Information Security Exchange (TISAX®) ustanowiła jednolity poziom bezpieczeństwa informacji w celu zwiększenia zaufania do audytowanych firm. Standaryzowana ocena TISAX® eliminuje niepotrzebne i powtarzające się audyty, oszczędzając zarówno czas, jak i pieniądze. Certyfikat jest ważny przez okres trzech lat.
  2. Jakie są poziomy oceny?
  3. Czy ocena TISAX® jest wymagana dla dostawców i usługodawców?
  4. Czy zakres TISAX® jest analogiczny do ISO 27001?
  5. Którzy pracownicy wchodzą w zakres oceny TISAX®?
  6. Jak długo trwa ocena TISAX®?
  7. Jak długo trwa uznanie firmy za certyfikowaną?
  8. Czy istnieje minimalna liczba dokumentów procesowych i procedur, które muszę utworzyć do egzaminu TISAX®?
  9. Czy DEKRA może pomóc mi przygotować się do oceny TISAX®?
  Masz dodatkowe pytania dotyczące oceny TISAX®? Skontaktuj się z naszymi ekspertami!