Testy penetracyjne

Ukierunkowane i ustrukturyzowane testy penetracyjne produktów

Doświadczeni eksperci DEKRA w dziedzinie testów penetracyjnych pomagają klientom wzmocnić ich cyberbezpieczeństwo, identyfikując i ujawniając luki i słabości w urządzeniach lub sieciach.

W oparciu o nasze doświadczenie w dziedzinie połączonych i inteligentnych urządzeń IoT, nasi eksperci opracowali autorską metodologię testów penetracyjnych produktów opartą na zindywidualizowanej ocenie, w ramach której obejmujemy ponad 200 przypadków oceny, aby zapewnić, że połączone urządzenia spełniają minimalne wymagania bezpieczeństwa wymagane przez rynek.

O testach penetracyjnych

Po naruszeniu bezpieczeństwa, wiele firm często traci cenne zasoby, aktywa, informacje o klientach, własność intelektualną lub jeszcze gorzej. Przedsiębiorstwa każdej wielkości korzystają z połączonych sieci i urządzeń IoT, które oferują wiele korzyści, w tym zwiększoną łączność i zautomatyzowane procesy. Ale jednocześnie zwiększają one ekspozycję firmy na ewentualne ataki z zewnątrz. Dlatego konieczna jest ocena bezpieczeństwa poprzez zrozumienie ekosystemu otaczającego urządzenia IoT.
Testy penetracyjne IoT są skomplikowane. Sieć IoT jest w rzeczywistości cybernetyczną wersją samej organizacji. A testy penetracyjne wymagają dobrego zrozumienia kompletnego ekosystemu i bardzo wyspecjalizowanych środków cyberbezpieczeństwa w celu ochrony organizacji przed zagrożeniami cybernetycznymi.
Eksperci DEKRA w dziedzinie testów penetracyjnych pomagają naszym klientom wzmocnić ich cyberbezpieczeństwo poprzez ukierunkowane i krok po kroku przeprowadzane testy penetracyjne sieci. Testy penetracyjne to skuteczny sposób na ujawnienie słabych punktów, które złośliwe oprogramowanie, hakerzy i inne destrukcyjne elementy starają się wykorzystać.
Eksperci DEKRA stosują najnowsze metodologie i narzędzia testów penetracyjnych, aby odkryć, gdzie produkt klienta jest najsłabszy, zapewniając usługi testów penetracyjnych dostosowane do celów klienta i wymagań systemu.
Nasze testy penetracyjne produktów składają się z sześciu podstawowych kroków:
  1. Zbieranie informacji
  2. Modelowanie zagrożeń
  3. Analiza podatności
  4. Eksploracja
  5. Post Exploitacja
  6. Raportowanie