Certyfikacja ISO 20000

Certyfikacja ISO 20000

 

System zarządzania usługami informatycznymi ISO 20000

 

Zależy Ci na potwierdzeniu, że w Twojej organizacji stosujesz mechanizmy zapewniające bezpieczeństwo systemów i sieci oraz ciągłość działania?
Przystępujesz do przetargu, którego wymogiem jest posiadanie certyfikowanego systemu zarządzania w oparciu o zharmonizowaną normę?
Chcesz wyróżnić się na tle konkurentów za sprawą certyfikatu wydanego przez DEKRA – rzetelną jednostkę certyfikującą o międzynarodowej renomie?


Certyfikacja ISO 20000 w DEKRA

 

Wydany przez DEKRA certyfikat ISO 20000 dowodzi, że prowadzone przez Ciebie przedsiębiorstwo spełnia wymogi systemu zarządzania usługami informatycznymi ISO 20000. 

 

Poprzez zgodność ze standardami ISO 20000 firma uzyskuje przejrzystość procesu tworzenia infrastruktury IT, planów i dokumentacji; możliwe jest optymalizowane infrastruktury IT (inwestycje działu IT są czytelne z punktu widzenia kadry zarządzającej firmą).

 

Niejedkrotnie certyfikat ISO 20000 jest jednym z podstawowych wymagań przetargowych, stanowiąc gwarancję rzetelności przedsiębiorstwa. 

 

Kontrola efektywności i usuwanie wad procesów systemu zarządzania usługami informatycznymi oznacza także znaczną oszczędność czasu pracy i ograniczenie kosztów, ponieważ kontrola efektywności procesów IT pozwala na usuwanie ich wad.

  

Co to jest ISO 20000?

 

ISO 20000 to pierwsza międzynarodowa normą dokładnie określająca standardy zarządzania usługami informatycznymi, przeznaczone do stosowania w firmach oferujących usługi tego rodzaju (np. w formie outsourcingu), jak i wśród ich klientów. 

 

ISO 20000 stanowi uzupełnienie dla ISO 27001 i może być wdrażania jako element zintegrowanego systemu zarządzania. 

 

Dla kogo jest ISO 20000?

 

Certyfikację systemu ISO 20000 polecana jest firmom:

  • branży teleinformatycznej
  • innym firmom, które posiadają rozbudowane działy IT.

 

Dlaczego DEKRA?

 

Potwierdzeniem spełnienia przez Twoją organizację wymagań normy ISO 20000 będzie certyfikat DEKRA, rozpoznawany i respektowany w Polsce, Europie i na świecie.

 

DEKRA należy do globalnej czołówki niezależnych jednostek certyfikacyjnych. Nasi auditorzy to eksperci, doskonale znający normę ISO 20000 oraz specyfikę branży ITC.

 

W czym jeszcze DEKRA może Ci pomóc?

 

 

 

 

KONTAKT TELEFONICZNY:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dowiedz się więcej o interesujących Cię usługach lub poproś o ofertę...

 

ZAPYTAJ O OFERTĘ:

Zapraszamy do kontaktu z Menedżerem Regionalnym DEKRA, który odpowie na nurtujące Cię pytania...

 

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...