Certyfikacja SUS 2.0

Certyfikacja SUS 2.0

 

Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0

 

Chcesz zarejestrować firmę w Bazie Usług Rozwojowych PARP oraz świadczyć usługi szkoleniowe i doradcze z dofinansowaniem z EFS?
Pragniesz wyróżnić się na tle konkurencji dzięki certyfikatowi cenionej i rzetelnej jednostki?
Chcesz zwiększyć efektywność swojej firmy i potrzebujesz wskazówek w uporządkowaniu wewnętrznych procedur i procesów?

 

 

Certyfikacja SUS 2.0 w DEKRA

 

Jako partner Polskiej Izby Firm Szkoleniowych DEKRA Certification jako jedyna jednostka certyfikacyjna w Polsce certyfikuje firmy szkoleniowo-doradcze wg standardu SUS 2.0.


Certyfikat SUS 2.0 jest ważny przez 3 lata.

Ciągłe przestrzeganie wymagań standardu potwierdzają audity przeglądowe, które eksperci DEKRA przeprowadzają po upływie 1 i 2 lat od certyfikacji, oraz audit recertyfikacyjny.

 

 

Co to jest Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0?

 

Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 to unikalny standard branży szkoleniowo-rozwojowej, opracowany przez ekspertów zrzeszonych w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych (PIFS).


Wymagania standardu SUS 2.0 ujęte są w 4 kategorie, dotyczące:

  • firmy świadczącej usługi szkolenia i rozwoju,
  • usługi szkoleniowo-rozwojowej,
  • kompetencji kadry,
  • organizacji i logistyki usługi szkolenia i rozwoju.

 


Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 a inne standardy jakości


Certyfikacja SUS 2.0 jest atrakcyjną cenowo alternatywą dla innych systemów zarządzania jakością, np. ISO 9001.

Proces certyfikacji SUS 2.0 jest szybszy niż standardowa certyfikacja ISO 9001.

 

 

Firmy z certyfikatem SUS 2.0 w Bazie Usług Rozwojowych PARP

 

Standard SUS 2.0 został zatwierdzony przez PARP jako spełniający wymagania systemu zapewnienia jakości usług firm szkoleniowo-rozwojowych, które chcą uzyskać wpis do Bazy Usług Rozwojowych (BUR).

 

Wpis do BUR jest jednym z warunków, jakie musi spełnić firma, która chce oferować swoim klientom szkolenia lub usługi doradcze dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

Baza Usług Rozwojowych - co to jest?

 

Baza Usług Rozwojowych (BUR) to internetowy rejestr usług rozwojowych oferowanych jako usługi współfinansowane ze środków publicznych.

Rejestr BUR prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w oparciu o rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 29 sierpnia 2017 r. w sprawie rejestru podmiotów świadczących usługi rozwojowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 1678).

Strona Bazy Usług rozwojowych (BUR): https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/

 

Usługi rozwojowe to usługi doradcze lub szkoleniowe, których celem jest: zdobycie, utrzymanie, zwiększenie, lub potwierdzenie wiedzy, umiejętności, bądź kompetencji społecznych, które pozwolą na rozwój i/lub uzyskanie kwalifikacji przez osobę lub organizację, która z tych usług skorzysta.

 

 

Jak zarejestrować firmę w Bazie Usług Rozwojowych (BUR)?

 

Wpis do Baza Usług Rozwojowych (BUR) uzyskują tylko te podmioty, które spełniają warunki (techniczne, ekonomiczne, kadrowe itp.) określone w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów, w tym zapewniają należytą jakość świadczenia usług rozwojowych, m.in. przez odpowiednie procedury kontroli wewnętrznej i ewaluacji, oraz system monitorowania jakości.

 

Jeżeli spełniasz te wymagania, szczegółowe instrukcje znajdziesz na stronie internetowej BUR.

 


Dla kogo jest Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0?

 

Certyfikat SUS 2.0 może uzyskać każda firma świadcząca usługi szkoleniowe (np. szkolenia stacjonarne, szkolenia on-line, e-learning, coaching) i doradcze, zrzeszona i niezrzeszona w PIFS, niezależnie od rodzaju i tematyki szkolenia.

 

Oferta DEKRA certyfikacji SUS 2.0 dla firm, które są członkiem Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych, uwzględnia atrakcyjny rabat cenowy.


Do certyfikacji Standardu Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 chętnie przystępują firmy, które chcą uzyskać rejestrację w Bazie Usług Rozwojowych (BUR) i oferować swoim klientom usługi z dofinansowaniem z Europejskiego Funduszu Społecznego za pośrednictwem Regionalnych Programów Operacyjnych.

 

 

Dlaczego DEKRA?

 

DEKRA jest wyłącznym partnerem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych w zakresie certyfikacji Standardu Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0.

Eksperci DEKRA dobrze znają specyfikę branży szkoleniowej oraz mają wieloletnie doświadczenie w auditowaniu systemów zarządzania jakością w oparciu o polskie i międzynarodowe normy i akredytacje.

 

 

Dowiedz się więcej!

Wypelnij Formularz Kontaktowy Dekra

 

 

W czym jeszcze DEKRA może Ci pomóc?

 

 

 

 

KONTAKT TELEFONICZNY:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dowiedz się więcej o interesujących Cię usługach lub poproś o ofertę...

 

ZAPYTAJ O OFERTĘ:

Zapraszamy do kontaktu z Menedżerem Regionalnym DEKRA, który odpowie na nurtujące Cię pytania...

 

 

 

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...