TISAX® – standard oceny bezpieczeństwa informacji w branży automotive

TISAX® – standard oceny bezpieczeństwa informacji w branży automotive

 

TISAX® – standard oceny bezpieczeństwa informacji w branży automotive

 

Jesteś producentem lub dostawcą usług w branży motoryzacyjnej i chcesz udowodnić, że informacje, z których korzystasz, są bezpieczne?
Twoi kontrahenci wymagają od Ciebie zgodności z TISAX?
 Nie chcesz brać udziału w wielokrotnych audytach bezpieczeństwa?

 


Standard TISAX® w DEKRA


TISAX® to standard oceny bezpieczeństwa informacji w branży automotive, oparty na kwestionariuszu VDA ISA, opracowanym na podstawie standardu ISO 27001. Model TISAX® został opracowany aby ujednolicić kontrolę bezpieczeństwa informacji i uniknąć wielu list kontrolnych z wymaganiami poszczególnych firm, dzięki wzajemnej wymianie w obszarze bezpieczeństwa informacji wśród różnych dostawców w branży motoryzacyjnej. TISAX® może być stosowany w różnego rodzaju firmach.
 


Co to jest Standard TISAX®?


Ocena TISAX® to podstawowy audyt bezpieczeństwa informacji, który może zostać rozszerzony o opcjonalne moduły (Linki do stron trzecich, Ochrona danych i Ochrona prototypu). Lista pytań obejmuje 52 tematy związane z bezpieczeństwem, na które firmy muszą odpowiedzieć, by uzyskać kompleksowy przegląd bezpieczeństwa ich informacji. W każdym z tematów określany jest poziom dojrzałości (w skali od 0 do 5) w celu uzyskania całościowej oceny.Dla kogo jest Standard TISAX®?
 

TISAX® przeznaczony jest przede wszystkim dla producentów części i komponentów dla największych marek w branży automotive, ale może być przydatny dla każdego dostawcy i usługodawcy, np. dla firmy produkującej oprogramowanie dla branży motoryzacyjnej czy współpracującej z nią agencji reklamowej.

 


Co da Ci Standard TISAX®?
 

  • Zarejestrowane firmy mogą korzystać z platformy TISAX® by mieć pewność, że ich dostawcy spełniają wymagany poziom bezpieczeństwa informacji.
  • Korzystanie z platformy TISAX® pozwala uniknąć wielokrotnej kontroli bezpieczeństwa informacji. Kontrolowana firma sama decyduje z kim dzieli się wynikami.
  • Rejestracja w systemie TISAX® zwiększa świadomość bezpieczeństwa wśród pracowników dzięki czemu łatwiej chronić wiedzę organizacji.

 

 

Dlaczego DEKRA?

 

Eksperci DEKRA posiadają szeroką, aktualną wiedzę i wieloletnie doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa informacji, technologii produkcji oraz realiów branży automotive.

Jesteśmy częścią koncernu DEKRA SE i mamy wieloletnie doswiadczenie we współpracy także z niemieckimi firmami branży automotive.

 

Więcej na temat Standardu TISAX®:

DEKRA - dokument PDF White Paper TISAX®

DEKRA - dokument PDF Case Study TISAX®

 

 

W czym jeszcze DEKRA może Ci pomóc?

 

 

 

 

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Dowiedz się więcej o interesujących Cię usługach lub poproś o ofertę...

 

KONTAKT TELEFONICZNY:

Tomasz Romanik

Regional Competence Center Manager Head of Automotive OEM - Sales Account Manager
w DEKRA Certification Sp. z o.o
.

T: +48 514 457 895

ZAPYTAJ O OFERTĘ:

Zapraszamy do kontaktu z Menedżerem Regionalnym DEKRA, który odpowie na nurtujące Cię pytania...

 

Co mówi ekspert o standardzie TISAX?

 

TISAX - studium przypadku

Sprawdź, jak przebiega ocena TISAX na przykładzie wielooddziałowej firmy z Niemiec.