DEKRA w Polsce jednostką uznaną przez REDcert

DEKRA w Polsce jednostką uznaną przez REDcert

17 lis 2014

DEKRA prowadzi certyfikację systemów zrównoważonej produkcji biomasy i biopaliw od wielu lat. W przypadku niemieckiego systemu REDcert do niedawna operowaliśmy w oparciu o umowę zawartą z niemiecką DEKRA Certification GmbH. Teraz certyfikaty REDcert EU wystawiane są bezpośrednio w polskich biurach DEKRA.


Co to oznacza?

Dzięki wprowadzonym zmianom proces certyfikacji polskich producentów i dostawców biomasy w ramach systemu REDcert uległ znacznemu skróceniu.

System certyfikacji zrównoważonego rozwoju produkcji biomasy REDcert certyfikowany przez DEKRA Certification Sp. z o.o. spełnia zarówno wymagania dyrektyw Unii Europejskiej (98/70/EC oraz 2009/28/EC), jak i znowelizowanej ustawy o biokomponentach (Ustawa z dnia 21 marca 2014 r. o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw, Dz.U. 2014 poz. 457).


 » Dowiedz się więcej o certyfikacji REDcert »


Organizacja REDcert GmbH doceniła fachowość i zaangażowanie wykwalifikowanej kadry DEKRA Certification w Polsce, rejestrując zarówno naszą firmę jak i jej auditorów w bazie niezależnych jednostek/kontrolerów certyfikujących system REDcert.


Z nowej oferty certyfikacji REDcert w Polsce skorzystali już niektórzy klienci DEKRA. Pierwszy certyfikat REDcert wystawiony we Wrocławiu otrzymała Spółdzielcza Grupa Producentów CORNEX z Kobylca k. Wągrowca.

W ramach certyfikacji zrównoważonej produkcji biomasy i biopaliw, eksperci DEKRA auditują również KZR INiG.

Kategoria: Biopaliwa

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy DEKRA Certification Sp. z o.o.
@ rzecznik.pl@dekra.com

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...