Ważne zmiany w certyfikacji CCC!

Ważne zmiany w certyfikacji CCC!

25 paź 2019

Chiński urząd certyfikacji CNCA poinformował, że od 17 października br. wprowadza zmiany w przepisach dotyczących certyfikacji CCC.

 

Niektóre produkty w przemyśle motoryzacyjnym (np. wyroby do wykończenia wnętrz, zamki i mocowania drzwi oraz dachów, niektóre kable i przewody, część wyposażenia audio/wideo) nie będą już podlegały obowiązkowej certyfikacji CCC.

 

Z kolei dla części produktów i komponentów, takich jak np. pasy bezpieczeństwa, oświetlenie zewnętrzne oraz sygnalizacja świetlna, siedzenia, zagłówki oraz inne wyroby, wymagana będzie deklaracja CCC producenta.

 

Wobec produktów, które zostały wymienione w załączniku nr 1, nie istnieje już obowiązek posiadania certyfikacji CCC, zaś trwające procesy certyfikacyjne nie zostaną dokończone. Obecnie istniejące certyfikaty CCC na te produkty ulegają unieważnieniu.

 

Producenci winni przy tym pamiętać, że zgodność produktów i komponentów musi zostać utrzymana. Jednym ze sposobów jest konwersja certyfikatów CCC na dobrowolne certyfikacje CQC lub CCAP.

 

Więcej informacji o certyfikacji CQC w DEKRA » 

 

 

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy DEKRA Certification Sp. z o.o.
@ rzecznik.pl@dekra.com

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...