Weryfikacja i walidacja emisji gazów cieplarnianych zgodnie z ISO 14064 – 1

Weryfikacja emisji gazów cieplarnianych bazuje na uznanych międzynarodowych standardach i wytycznych, takich jak Greenhouse Gas Protocol (GHG) oraz seria norm ISO 14064.
Kluczowym wskaźnikiem dla firm pragnących zrozumieć i zoptymalizować swoje emisje gazów cieplarnianych (GHG) jest ślad węglowy. Jego weryfikacja to ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i optymalizacji procesów operacyjnych firmy.

Weryfikacja śladu węglowego organizacji na zgodność z normą ISO 14064-1

Ślad węglowy, definiowany jako całkowita ilość gazów cieplarnianych emitowanych w cyklu życia produktu lub działalności organizacji, stanowi nieodzowny wskaźnik dla firm pragnących działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Obliczenie śladu węglowego zgodnie z normą ISO 14064-1 lub GHG Protocol, to dopiero początek – kolejnym ważnym krokiem jest jego weryfikacja.
Samodzielne obliczenia mogą być narażone na błędy, dlatego wykonanie ich przez niezależnych ekspertów staje się ważnym krokiem. DEKRA Certification oferuje kompleksową weryfikację śladu węglowego zgodnie z wytycznymi normy ISO 14064-3.
  • Norma ISO 14064-3 określa zasady, wymagania i wytyczne dla osób zarządzających walidacją i weryfikacją deklaracji GHG.
  • Weryfikacja śladu węglowego umożliwia firmom spójne i porównywalne monitorowanie oraz analizę swoich emisji.
  • Po zakończonej weryfikacji DEKRA wykorzystuje normę ISO 14064-3, by potwierdzić zgodność i dokładność danych emisyjnych, co przekłada się na solidność i wiarygodność Twojej firmy.

  Dlaczego DEKRA?

  Wybierając DEKRA, zyskujesz pewność poprawności obliczeń weryfikacji śladu węglowego oraz potwierdzenie ich wiarygodności przez niezależnych ekspertów. Nasza firma zdobyła zaufanie klientów dzięki transparentności, dokładności i profesjonalizmowi w świadczeniu usług na rzecz zrównoważonego rozwoju.
  Skorzystaj z usługi weryfikacji śladu węglowego, aby uzyskać klarowny obraz stanu emisji gazów cieplarnianych w Twojej organizacji.
  Nasz zespół specjalistów jest gotowy wesprzeć działania Twojej firmy w zakresie weryfikacji śladu węglowego.