DEKRA w Niemczech testuje maseczki ochronne

DEKRA w Niemczech testuje maseczki ochronne

16 kwi 2020

W związku z epidemią koronawirusa, na niemieckim rynku brakuje specjalistycznych maseczek ochronnych, a i ich producenci nie są w stanie dostarczać ich tak szybko, aby na bieżąco reagować na wszystkie potrzeby. 

 

Aby temu zaradzić, umożliwiono produkcję maseczek i innych środków ochrony osobistej także tym firmom, które do tej pory nie zajmowały się taką działalnością. 

 

Zgodnie z zaleceniem Komisji Europejskiej (2020/403) z 13 marca 2020 r., krajowe organy nadzoru rynku mogą określać uproszczone procedury dotyczące zamówień tzw "koronamaseczek".

 

W celu ustanowienia tej uproszczonej procedury, Centralne Biuro Landów ds. Bezpieczeństwa Technicznego (Zentralstelle der Länder für Sicherheitstechnik - ZLS), wytypowało laboratoria DEKRA Testing and Certification GmbH oraz Instytutu Bezpieczeństwa Pracy (Institut für Arbeitsschutz - IFA) do opracowania zasad przeprowadzania testów, opisujących minimalne wymagania dla środków ochrony osobistej, wykorzystywanych podczas pandemii Covid-19.

 

DEKRA i IFA rozpoczęły testowanie w dniu 23 marca br. Maseczki i inne środki nie otrzymują po teście certyfikatu. Po badaniu przygotowywany jest raport oraz pismo z oceną. Przesyłane jest ono do ZLS, który informuje organy nadzoru rynku, że przebadane produkty mogą być wyjątkowo dopuszczone do obrotu do końca pandemii, pomimo, że nie przeszły unijnej procedury zgodności.

Produkujesz maseczki i potrzebujesz potwierdzenia, że są bezpieczne?
Napisz do nas: industrial.pl@dekra.com

 

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy DEKRA Certification Sp. z o.o.
@ rzecznik.pl@dekra.com

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...