Zmiany w ocenie TISAX® od 1 października!

Zmiany w ocenie TISAX® od 1 października!

01 paź 2020

Lista kontrolna VDA ISA została zaktualizowana do wersji 5.0. Modyfikacje wprowadzono w strukturze oraz w treści dokumentu, dzięki czemu praca z listą, i przejście procesu oceny TISAX®, mają być teraz łatwiejsze i efektywniejsze.

 

Zmiany dotyczą m.in. modułów: Bezpieczeństwo informacji, Ochrona prototypów i Ochrona danych, w których autorzy uwzględnili najnowszą wiedzę branżową, usunęli wcześniejsze powtórzenia i dopasowali treść do nowej struktury listy kontrolnej.  Wymagania zawarte w module „Powiązania ze stroną trzecią” przeniesiono do części „Bezpieczeństwo informacji”.

 

 

Eksperci VDA wprowadzili do standardu dodatkowe wymagania w zakresie zarządzania prototypami.


Katalog VDA ISA 5.0 zawiera minimalne wymagania dla ochrony prototypów. Celem ich wprowadzenia jest ustalenie właściwych mierników oraz regularne sprawdzanie ich efektywności.

 


Zrewidowane wytyczne standardu TISAX weszły w życie 1 października br.


Audyty TISAX realizowane są obecnie w oparciu o VDA ISA 5.0. Jeśli audyt w Twojej firmie rozpoczął się jeszcze przed 1 października 2020 roku, możesz zrealizować go zgodnie z dotychczasową wersją VDA ISA 4.1.1.  Dłuższe certyfikacje TISAX, które są w trakcie realizacji w oparciu o starszą wersję listy kontrolnej, muszą zostać ukończone do 31 marca 2021 roku.

 


Jak się przygotować do nowej oceny TISAX?


Autorzy zmian przygotowali materiały informacyjne, dotyczące m.in. wymagań ochrony prototypów, zagrożenia bezpieczeństwa informacji czy zarządzania i harmonizacji poziomów bezpieczeństwa.


Możesz je pobrać na stronie: https://www.vda.de/en/topics/safety-and-standards/information-security/information-security-requirements.html

 


Czym jest TISAX?


TISAX to międzynarodowy standard oceny bezpieczeństwa informacji dla producentów sektora automotive oraz dla ich dostawców (także spoza branży motoryzacyjnej). Ocena TISAX prowadzona jest w oparciu o listę kontrolną VDA ISA.

 

Czytaj więcej o ocenie TISAX »

 

Kategoria: Motoryzacja

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy DEKRA Certification Sp. z o.o.
@ rzecznik.pl@dekra.com

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...