Branża beauty w dobie koronawirusa

Branża beauty w dobie koronawirusa

15 cze 2021

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zdecydowanie wpłynęła na praktycznie całą gospodarkę. Biznesy od marca zeszłego roku mierzą się z niepewnością i strachem przed kolejnym lockdownem.

Nie inaczej jest w branży beauty, gdzie od zawsze standardy higieny i bezpieczeństwa były wyznacznikiem jakości i profesjonalizmu oferowanych usług. Jednak trudna sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że zasady sanitarne stały się jeszcze bardziej restrykcyjne.

Mimo że aktualnie liczba zakażeń spada, a w kraju powoli znosi się obostrzenia to, klienci gabinetów kosmetycznych niezmiennie oczekują wprowadzenia dodatkowych procedur, które zminimalizują ryzyko zakażenia.

Na co warto stale zwracać uwagę, wykonując zabieg w salonie beauty? W każdym bezpiecznym gabinecie pracownicy wciąż powinni dbać m.in.:

- o regularną dezynfekcję powierzchni (klamki, długopisy, terminal płatniczy itp.),

- sprawdzanie temperatury u klientów,

-  wietrzenie pomieszczeń po każdej wizycie,

- ograniczenie ilości osób w poczekalni,

- wypełnienia ankiet zdrowotnych.

Jeśli widzisz znak DEKRA Standard Trusted Facility możesz być pewny, że gabinet spełnia m.in. powyższe wymagania dotyczące zachowania higieny i bezpieczeństwa, co potwierdzili niezależni eksperci w czasie kompleksowego audytu.

Jeżeli chcecie Państwo, otrzymać pełną checklistę wymagań i dowiedzieć się co zrobić, aby również Wasz salon mógł korzystać ze znaku DEKRA Standard Trusted Facility, zapraszamy do kontaktu z naszymi Menedżerami Regionalnymi - sprzedaz.pl@dekra.com.

 

 

Kontakt dla mediów

Rzecznik Prasowy DEKRA Certification Sp. z o.o.
@ rzecznik.pl@dekra.com

Newsletter

Najnowsze informacje wprost do Twojej skrzynki e-mail...