DEKRA Historia
Dowiedz się więcej o historii firmy DEKRA

Fakty i liczby

Historia DEKRA zaczyna się w 1925 roku - w roku założenia "Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungs-Verein". Firma, która rozpoczęła swoją działalność w sektorze motoryzacyjnym, obejmuje obecnie cały zakres usług związanych z bezpieczeństwem.
Czy to na drodze, w pracy czy w domu - wykwalifikowani eksperci DEKRA poprawiają bezpieczeństwo we wszystkich kluczowych obszarach życia.
Nasza misja rozciąga się na cały świat - organizacja ekspertów zatrudnia 44 000 osób pracujących w ponad 60 krajach na sześciu kontynentach.
Międzynarodowa ekspansja firmy DEKRA rozpoczęła się od wejścia na rynek we Francji i Włoszech w 1988 roku. Od tego czasu firma jeszcze bardziej wzmocniła swoją globalną pozycję poprzez strategiczne przejęcia z siedzibami w takich krajach jak Chiny, USA, RPA i Nowa Zelandia.
W 2020 roku DEKRA wygenerowała obrót wynoszący prawie 3,2 miliarda euro. DEKRA jest największą na świecie nienotowaną na giełdzie organizacją ekspercką w branży TIC (testowanie, inspekcja, certyfikacja). Więcej informacji o naszych najnowszych wynikach biznesowych, ekspansji, rozwoju i zarządzaniu można znaleźć w naszych raportach rocznych i finansowych.
Rozległa i niezależna ekspertyza firmy DEKRA sprawia, że jest ona również poszukiwanym partnerem dla decydentów, organizacji i władz na poziomie międzynarodowym, europejskim, krajowym i regionalnym. Profesjonalne artykuły pisane przez naszych ekspertów, na przykład na temat bezpieczeństwa drogowego, uzupełniają i wspierają zrównoważone decyzje polityczne. Nasze interesy polityczne reprezentują biura w Brukseli i Berlinie.