Certyfikacja QS

Nowy standard MI5.6 - „Produkcja i handel paszami odpowiedzialnymi społecznie”
DEKRA wprowadza do oferty nowy standard MI5.6 - „Produkcja i handel paszami odpowiedzialnymi społecznie”, należący do rodziny GMP+ Feed Responsibility Assurance (GMP+FRA).

Bezpieczeństwo pasz - jakość dla całego łańcucha pokarmowego

DEKRA kontroluje jakość i bezpieczeństwo pasz zgodnie z wymaganiami systemu QS na każdym etapie łańcucha dostaw.
Niezależna, pozytywna ocena auditorów DEKRA otwiera przed firmą branży paszowej nowe możliwości, dzięki uzyskaniu rozpoznawalnego certyfikatu i prawa do posługiwania się znakiem jakości QS. Z nami wysyłasz sygnał do zakupu bezpiecznej paszy dla zwierząt.

Zaledwie kilka kroków do skutecznego systemu bezpieczeństwa pasz

Po „kryzysie BSE” w 2001 roku stowarzyszenia konwencjonalnego przemysłu spożywczego założyły „QS Qualitäts und Sicherheit GmbH” dla sektora mięsa i produktów mięsnych. W celu wzmocnienia zaufania konsumentów do bezpieczeństwa żywności znak QS został opracowany wspólnie przez handel, stowarzyszenia i biznes.
Kontrole w ramach certyfikacji QS wpływają na cały łańcuch dostaw: rozpoczynają się na etapie pasz i rozciągają się na handel żywnością. Na każdym etapie - od hodowli zwierząt przez ubój i przetwarzanie po prezentację w handlu spożywczym - QS GmbH zapewnia jednolite standardy.
Nasi eksperci zapewniają Państwu, jako uczestnikowi systemu, kompleksowe wsparcie w monitorowaniu i sprawdzaniu przestrzegania tych standardów. Po udanych testach wystawiamy certyfikat i zgłaszamy wynik testu do QS GmbH. Dopiero po pomyślnym sprawdzeniu wszystkich wymagań certyfikacyjnych Twoje produkty mogą nosić znak QS. Stosowanie znaku QS jest regulowane przez QS GmbH.

Procedura certyfikacji QS w DEKRA

1. Audyt certyfikacyjny
Nasi eksperci przeprowadzają inspekcję na miejscu oraz przegląd dokumentów.
2. Raport z audytu i ocena
Dokumentacja audytu i oceny bezpieczeństwa pasz w firmie.
3. Certyfikat i znak
Po pomyślnym zakończeniu certyfikacji otrzymasz swój certyfikat oraz znak DEKRA.
4. Audyty uzupełniające Audyt
Nadzor lub audyt recertyfikacyjny odbywa się po 6, 12 lub 24 miesiącach – w zależności od statusu i etapu procesu.

Wzmocnij swój wizerunek z DEKRA

  • Zaufaj naszej wszechstronnej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa pasz. Bazując na wieloletnim doświadczeniu jesteśmy odpowiednim partnerem do Twojej certyfikacji. Dzięki naszym niezależnym usługom zapewniamy optymalne wsparcie dla certyfikacji zgodnie z wymaganiami schematu QS.
  • Dzięki naszemu szerokiemu portfolio jesteśmy w stanie zaoferować Państwu możliwość certyfikacji łączonej, na przykład zgodnie z normą jakości ISO 9001 lub zgodnie z HACCP. Dzięki naszej uznanej na całym świecie marce DEKRA możesz stawić czoła konkurencji na rynku.