Certyfikacja NON GMO PL

System weryfikacji NON GMO PL

System NON GMO PL to autorski projekt DEKRA Certification.

Certyfikat NON GMO PL potwierdza, że przedsiębiorstwo wprowadziło system pozwalający na produkcję wyrobów wolnych od GMO.

Certyfikacja NON GMO PL w DEKRA

Zdajemy sobie sprawę z kontrowersji, jakie budzi temat składników modyfikowanych genetycznie, dlatego nie stajemy po żadnej ze stron. Uważamy, że każdy ma prawo dostępu do rzetelnej informacji, by samemu podejmować decyzję o swoich wyborach konsumenckich.

Co to jest NON GMO PL?

NON GMO PL to system weryfikacji całego łańcucha produkcji, potwierdzający że dane przedsiębiorstwo wprowadziło system pozwalający na produkcję wyrobów wolnych od GMO.
Wynik kontroli jest pozytywny jedynie w wypadku, gdy na żadnym z etapów produkcji i przetwarzania nie stwierdzono użycia składników modyfikowanych genetycznie.
System NON GMO PL może być wdrożony niezależnie od innych standardów jakości w organizacji oraz z nimi połączony.
Dzięki NON GMO PL Twoja organizacja może być postrzegana przez konsumentów, kontrahentów, organizacje rządowe i pozarządowe jako odpowiedzialna społecznie.

Dla kogo jest NON GMO PL?

System weryfikacji NON GMO PL jest przystosowany do specyfiki zarówno produkcji opartej o surowce roślinne, jak i zwierzęce.
Skierowany jest do wszystkich producentów i przetwórców pasz i żywności, bez względu na miejsce w łańcuchu produkcyjnym czy wielkość organizacji.
System NON GMO PL szczególnie polecany jest producentom i przetwórcom składników żywności i pasz, które są najczęściej podejrzewane o modyfikacje genetyczne, takie jak: soja, kukurydza, ryż, pomidory, ziemniaki.

Skorzystaj z know-how i doświadczenia ekspertów DEKRA

  • DEKRA to jednostka certyfikująca łącząca zdobywane globalnie doświadczenia z umiejętnością dostosowania ich do lokalnych potrzeb i uwarunkowań.
  • Eksperci DEKRA mają wieloletnie doświadczenie w ocenie i certyfikacji systemów jakości bezpieczeństwa i dobrych praktyk produkcji i transportu branży rolno-spożywczej.
  • Kontrola zgodności produkcji z systemem NON GMO PL kończy się otrzymaniem pełnego raportu, który obiektywnie ocenia, czy produkowane przez Twoje przedsiębiorstwo wyroby są w 100% wolne od składników genetycznie modyfikowanych.